خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۱/۱۷ ۲۰:۰۰
شناسه خبر : 54347

دلارهای چینی معیشت مردم ساحل نشین هرمزگان را به غارت می برد

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک افزود: ممنوعیت صید آبزیان باید توسط همه صیادان برای حفظ ذخائر دریا رعایت شود و همه صیادان و مردم باید به حفظ ذخائر آبزیان که متعلق به نسل امروز و آینده است رعایت و اهتمام داشته باشند. ...

به گزارش آذینی ، شیخ عبدالعزیز افراز  امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک با انتقاد از صدور مجوز صید در آب های ساحلی دریایی عمان و خلیج فارس بوسیله کشتی های چینی گفت: متاسفانه آقا زاده ها بدون توجه به معیشت  هزاران نفری مردم مرز نشین تنگه هرمز و دریای خلیج فارس با دریافت پول های هنگفت دریا را در اختیار پول های دلار چینی می گذارند و حق و حقوق مردم ساحل نشین هرمزگان به تاراج می برند.

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک  بیان کرد:خداوند هر موجود ی را برای هدفی آفریده و بشر را در راس آفرینش و سرور مخلوقات هستی برای عبادت خود آفریده است.

شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: زندگی بشر سراسر سختی و مشکلات است و این مشکلات آزمایش خداوند برای بشر به دو گونه است امتحان با نعمت و دارایی که به مراتب سختتر از امتحان با مصیبت است ، چون انسان در مصیبت ها بیشتر به یاد خدا است تا در شادی ها .

وی اظهار کرد:خود خداوند متعال می فرماید انسان طغیان می کند وقتی خود را بی نیاز ببیند به همین خاطر خداوند برای صبر بالاترین مزد و پاداش را در نظر می گیرد ، هر مصیبتی که بر مومن وارد می شود اگر صبر و تحمل کند کفاره گناهانش قرار می گیرد اما اگر حتی خاری هم به پای شخص غیر مومن برود برایش مصیبت است .

شیخ عبدالعزیز افراز با اشاره به شروع فاز دوم اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال تصریح کرد: از مردم خواست که در طرح واکسیناسیون خانه به خانه  با شبکه بهداشت و درمان  با توجه به اهمیت پیشگیری از این بیماری خطرناک همکار لازم را با ماموران بهداشت و درمان  داشته باشند .

انتهای پیام/ق