کد خبر:59951 | ۱۵:۲۳:۳۲ - جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در نظام اسلامی مسؤولان باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند/ هنر بزرگ حضرت امام ره این بود که سرنوشت کشور را به دست خود مردم سپرد/ وعده ارزانی با تصویب FATF فریب بزرگ است
امام جمعه شهرستان سیریک گفت: از دیدگاه اسلام، سرنوشت همه افراد جامعه به هم ارتباط دارد و تقوای فقط فردی نیست، بلکه تقوای اجتماعی ایجاب می‌کند که انسان خط خودش را به درستی مشخص کند و نسبت به مسائل جامعه موضع گیری صحیح داشته باشد.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: از دیدگاه اسلام، سرنوشت همه افراد جامعه به هم ارتباط دارد و تقوای فقط فردی نیست، بلکه تقوای اجتماعی ایجاب می‌کند که انسان خط خودش را به درستی مشخص کند و نسبت به مسائل جامعه موضع گیری صحیح داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود:در فتنه ۸۸ یک عده خواص بی بصیرت بخاطر اینکه تقوای سیاسی نداشتند، کشور را به آشوب کشیدند و برخی هم سکوت کردند و یا از فتنه حمایت کردند و امام امت را تنها گذاشتند.

وی اظهار کرد: یکی از ابعاد مهم تقوای اجتماعی، مسئله انتخاب مردم است. هنر بزرگ حضرت امام ره این بود که سرنوشت کشور را به دست خود مردم سپرد، لذا باید موقع انتخابات خدا را در نظر گرفت و ایمان خویش را به برنج و روغن نفروخت، چرا که در کار خوب و بد نماینده منتخب خویش شریک هستیم و باید قیامت پاسخگو باشیم.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: در نظام اسلامی، مسؤولان باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند، زیرا مسؤولی که طعم فقر را نچشد، قطعا درد فقراء را نمی‌فهمد و وضعیت موجود نتیجه عدم درک محرومان است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری ابراز کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب، سزاوار است گوشه‌ای از خدمات انقلاب بیان شود. درست است که امروز مشکلات معیشتی داریم، ولی با وجود تحریم‌ها و دشمنی‌های آمریکا و وجود برخی مدیران نالایق و نفوذی در بدنه نظام، در این چهل سال پیشرفت خوبی داشیم.قبل از انقلاب حتی شهر تهران امکانات مناسبی نداشت،‌ولی امروز امکانات حتی در روستاهای دورافتاده هم وجود دارد. پزشک از پاکستان و هند وارد می‌کردیم ولی امروز خودکفا شده ایم،‌در زمینه‌های مختلف علمی پیشرفت‌های بسیار کرده‌ایم، در زمینه نظامی، قبلا حتی قادر به تعمیر یک ماشین نظامی نبودیم و فقط آن را نظافت می‌کردیم، ولی امروز ابزار نظامی پیشرفته و موشک می‌سازیم. همه اینها به برکت انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه است.

۴. اخیرا در نامه شورای نگهبان به مجلس، تأکید شد که اشکالات موجود در FATF برطرف نشده است. متأسفانه علیرغم اینکه هم اشکالات شرعی و هم اشکالات قانون اساسی بر این قوانین وارد است، برخی مسؤولان بر تصویب آن تأکید دارند.
برخی موافقان می‌گویند که با این قانون،‌بهانه را از دست امریکا می‌گیریم. سؤال ما این است که آیا وظیفه ما گرفتن بهانه از آمریکا است؟ بهانه موشکی، نفوذ منطقه‌ای و … را چکار کنیم؟ آیا باید از آنها هم دست برداریم؟
برخی دیگر می‌گویند که با برای برطرف شدن مشکل بانکی باید این قوانین را بپذیریم؟ جواب این است که این طور نیست، چرا با اینکه ۳۷ توصیه را اجرا کرده‌اید، مشکلی حل نشده است، تازه می‌گویند اگر کامل اجرا شود، پرونده ایران به مرحله بعد می‌رود برای اقدامات بعدی.
تجربه برجام می‌گوید که امریکا مدام دنبال بهانه جویی است و اگر یک قدم عقب برویم، او یک گام جلو می‌گذارد و تا دست از همه چیز برنداریم، کوتاه نمیاید. لذا تنها راه، ایستادگی و مقاومت است. ما باید به توان داخلی خود تکیه کنیم و از ظرفیت‌های سرشار خود استفاده کنیم.
می‌گویند که با قبول FATF همه چیز ۲۰درصد ارزان می‌شود، چرا مردم را فریب می‌دهید؟ این وعده را سر برجام هم دادند، ولی به جای اینکه اجناس ۲۰ درصد ارزان شود، ۲۰۰ درصد گران شد. وعده ارزان شدن اجناس با FATF فریب بزرگ است.
شورای محترم نگهبان بیش از ۲۰ اشکال بر این مصوبه مجلس گرفت که یکی از اشکالات خود تحریمی است که با تحویل اطلاعات کامل بانکی به آنها حتی دیگر قادر به دور زدن تحریم‌ها هم نیستیم. مشکل دیگر این است که اصلا تعریف ما از تروریسم و برخی مقولات دیگر، با آنها فرق دارد. از نظر آنها سپاه و حزب الله و … تروریسم هستند. و طبق این قانون، با آنها نباید مبادله داشته باشیم.
اینکه بگویند ما حق شرط می‌گذاریم و هر موقع بخواهیم از این معاهده بیرون میآییم هم پذیرفته شدنی نیست و عملا چیزی را حل نمی‌کند.

باید از تجربه برجام درس گرفت. راه پیشرفت کشور، سازش و کوتاه آمدن در مقابل دشمن نیست. بلکه تنها راه پیروزی، ایستادگی و مقاومت و تکیه بر ظرفیت داخلی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=59951