خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۲/۲۱ ۱۹:۲۱
شناسه خبر : 54810

خروش خود جوش مرزداران ساحل نشین سواحل مکران در پاسخ به بد عهدی امریکا+ تصاویر

امروز همزمان با سراسر کشور و استان هرمزگان در شهرستان سیریک بعد از اقامه نماز جمعه مردم ولایت مدار و حافظان تنگه هرمز و ساحل نشینان سواحل مکران همراه با مسئولان شهرستان با برگزاری راهپیمایی ضد سیاست های خصمانه دولت امریکا علیه کشورمان ایران و خروج ترامپ رئیس جمهور امریکا از برجام و عهد شکنی و ناقض حقوق بین الملل اعلام انزجار کردند. ...

به گزارش آذینی ، مردم نمازگزار شهرستان سیریک اعم از شیعه و سنی  امروز پس از اقامه نمازجمعه یک بار دیگر با راهپیمایی و سر دادن شعارهای مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل و مرگ بر دشمنان اسلام  خشم و انزجار خود را هتاکی و گستاخی ترامپ نسبت به خروج ترامپ از برجام نشان دادند.

مردم نمازگزار شیعه و سنی شهرستان سیریک همراه با مسئولان بار دیگر امریکا را جنایتکار دانسته و بد عهدی، پیمان شکنی و خیانت دولت امریکا را امر تکراری دانستند و از همه مسئولان کشور خواستند با تمام قدرت و مقتدرانه  با سیاست های انقلابی شان و منزلت مقام جمهوری اسلامی را به همه جهانیان نشان و گوشزد کنند.

در پایان مراسم راهپیمایی انزجار خروج ترامپ از برجام در بیانیه آمده است ملّت ایران هیچ اعتمادی به اتحادیه اروپا ندارد و از مسئولان دستگاه دیپلماسی خواسته شده تا با عمل به فرمایشات دقیق رهبر معظم انقلاب و نگاه به ماجرای برجام و عهد شکنی آمریکا با واقع‌بینی در مذاکرات با سه کشور اروپایی شرکت کنند.

در این قطعنامه آمده است: اقدام  ترامپ که با ایجاد جنگ روانی، عهدشکنی و خروج یک‌جانبه از برجام و اظهارات سخیف او علیه ایران‌ مقتدر، صورت گرفت اثبات‌ کننده مجدد خوی استکباری سردمداران آمریکای جنایت‌پیشه است که هدفی جز تقابل با اسلام و تلاش مذبوحانه برای براندازی نظام مقدس اسلامی و سلطه بر منطقه ندارند.

تظاهرات کنندگان در این قطعنامه با تاکید بر ایستادگی کامل در مقابل امریکا خواستار شناخت کامل از اهداف شوم و سیاست‌های خصمانه آمریکا شدند و حفظ اتحاد و انسجام ملّی با محوریت ولایت‌ فقیه را وظیفه همگان و رمز عزت و شرافت ایران دانستند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه (هشتم می) با ادعای بی نتیجه بودن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و اتهامات بی اساس ضد ایران، فرمان خروج کشورش از برجام را امضاء کرد.

لازم به یادآوری است مراسم راهپیمایی محکومیت سیاست های غلط امریکا و دستور خروج رئیس جمهور احمق و بی خرد امریکا از برجام در شهرستان سیریک از جلو مسجد جامع  تا چهار راه گلزار شهداء و بالعکس با حضور ایزدی پو فرماندار شهرستان سیریک ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه شهرستان ، شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک ، جمالدینی بخشدار مرکزی ، سرگرد پاسدار سید حسن فاطمی به همراه جمع کثیری از علما و روحانیون، مسئولان محترم ادارات و نهادها، بازاریان ، اصناف ، کسبه ، صیادان ، تجار ، فرهنگیان ، بسیجیان و مردم مومن ، انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان سیریک برگزار شد.

انتهای پیام/ق