کد خبر:52948 | ۱۰:۱۵:۲۴ - یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حوزه درمان سیریک ضعیف است/ بیمارستان سیریک فاقد تخصص های درمانی است
امروزه یکی از دغدغه های اصلی مردم و مسئولان شهرستان سیریک برخورداری از یک بیمارستان با تجهیزات و امکانات بهداشت و درمان است که متاسفانه از زمان تبدیل شدن سیریک به شهرستان هنوز این شهرستان ۴۵ هزار نفری فاقد یک بیمارستان کامل است و مردم شهرستان به شدت با مشکلات درمانی روبرو هستند.

به گزارش آذینی، شهرستان سیریک بیش از ۱۰ سال است که از بخش به شهرستان تبدیل شده اما امکانات و تجهیزات بهداشت و درمان آن در خور شان مردم نیست و از کمترین امکانات درمانی برخوردار نیست و مردم برای درمان خود با توجه به تمکن مالی و وضعیت بد اقتصادی با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

مردم شهرستان سیریک مجبور اند برای کوچکترین امکانات درمانی با صرف هزینه های بالای ایاب و ذهاب و مدت زمان فراوان برای درمان سلامت خود  یا به شهرستان میناب و یا مرکز استان مراجعه نمایند که در این میان بسیار انسان هایی هستند که توان مراجعه به شهرستان ندارند و در این میان با نداری و نبود امکانات می سازند و می سوزند تا شاید فرج زمینه درمان و بهبود آنها فراهم کند.

شهرستان های تازه تاسیس و نوبنیاد همانند سیریک که از امکانات بهداشت و درمان ضعیفی برخوردار هستند باید بطور خاص و در ردیف اعتبارات ملی دیده شوند تا فاصله عقب افتادگی ارائه خدمات درمانی مردم جبران شود و مردم فقیر و تهی دست و محروم اما نجیب و همیشه در صحنه شهرستانی همانند سیریک به لحاظ دوری از مرکز کشور و استان رنج و مشقت حداقل عدم بضاعت مالی برای درمان نداشته باشند.

عدم وجود بخش های تخصصی چشم،داخلی ،اطفال،زنان و زایمان،سونوگرافی،رادیولوژی،زایشگاه ، شبانه روزی کردن  برخی مراکز درمانی و تجهیز امکانات  مورد نیاز درمانی درمانگاههای بمانی و گونمردی  و جذب نیروهای بومی و عدم شبانه روزی بودن داروخانه ها بخش عمده ای از مشکلات درمانی و بهداشتی سیریک است.

شهرستان سیریک باید در طرح تحول نظام سلامت در بخش درمان متحول و خاص دیده می شد برای اینکه یکی از اهداف و چشم اندازه های دولت تدبیر و امید و  تاکید اکید  مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به مسئولان وزارت بهداشت و درمان  توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بویژه ساکنان مرزی و ساحل نشینان سواحل مکران بیش از پیش مورد نظر بوده است اما تاکنون خبری از آن چشم اندازه ها برای لمس کردم مردم بومی و ساحل نشینان اصلی و واقعی نشده است.

امروز رفع دغدغه های بهداشت و درمان مردم که جز آیتم های سلامت و امنیت رفاهی و خدماتی است اگر از نان مردم مهمتر نباشد کمتر نیست و این را هنوز مدیران کل دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان برای مردم سیریک به خوبی عمل نکردند.

در حال حاضر وضعیت درمان شهرستان سیریک در شرایط خوبی قرار ندارد و آنرا را می توان در بخش بمانی با وجود اینکه بیش از ۱۹ روستا و یک شهر و از جمعیت ۱۵ هزار نفر برخوردار است مشاهد کرد ، بخشی که هیچ گونه درمانگاهی که حداقل یک دکتر عمومی داشته باشد که در طول شبانه روز بتوانند بیماری را  مداوا و درمان کند ندارد حتی وضعیت ساختمانی و نحو تنظیف و بهداشت عمومی این مرکز درمانی هم با مشاهد دل هر انسانی را آزده خاطر و ناراحت می کند.

شهرستان۴۵هزار نفری سیریک با توجه به حمایت جامعه خیری و مردم سخاوتمند و طرح توسعه سواحل مکران در صورت مساعدت مسئولان وزرات بهداشت و درمان پتانسیل لازم برای برخورداری از یک بیمارستان حداقل۴۲ تختخوابی دارد.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=52948