کد خبر:59181 | ۴:۲۱:۱۸ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انجام مطالعات محلی و میدانی سد مرگ در سیریک
به ریاست مهندس عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک و با حضور سرکار خانم حکمت نیا مشاوره شرکت فنی مهندسی مهاب قدس، بخشدار مرکزی ، عباسی معاون فرماندار و جمعی از مدیران ادارات و نهادهای مرتبط جلسه هماهنگی و برنامه ریزی انجام مطالعات میدانی و محلی در محل سالن اجتماعات فرمانداری سیریک برگزار شد.

به گزارش آذینی، در این جلسه راهکارها ،و مسائل و پیشنهادات میدانی و منطقه ای که برای کمک به احداث سد مرگ و توسعه و آینده مردم منطقه برخوردار است مورد ارزیابی و بحث و گفتگو قرار گرفت.

فرماندار شهرستان سیریک در این جلسه گفت: انسان ها در گذشته برای تامین نیاز آبی خود ،به کندن چاه روی آوردند و خانه ها ، روستاها و شهر ها را در کنار منابع آب و رود خانه ها بنا کردند و برای نگهداری و ذخیره آب سد ها را به وجود آورند.

عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک  افزود: در گذشته از سدها عمدتا برای اهداف تامین آب آشامیدنی و آبیاری مزارع کشاورزی استفاده می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رشد جمعیت نیاز ها به آب سدها بیشتر شده است که شهرستان سیریک با توجه به وضعیت آن در صورت احداث سد بزرگ و برخورداری از زمین های حاصل خیر و موقعیت جغرافیایی شاهد رشد و توسعه فزاینده ای در بخش های کشاورزی و صنعتی و معدنی خواهد شد.

وی اظهار کرد: امروز به دلیل نیاز به انرژی برق آبی و اهداف دیگر توسعه و نقش بالای آب در صنعت، سدها نقش بیشتری را در کشور ها پیدا کرده اند و به نوعی به یکی از معرفه های امنیت ملی تبدیل شده اند و حفاظت از آن ها بسیار حائز اهمیت است.

پرتابیان اضافه کرد: در کشورهایی مانند کشور عزیزمان ایران که پراکندگی زمانی و مکانی بارندگی ها نامناسب است و ریزش های جوی در فصولی صورت می گیرد که شاید نیاز کمتری به آب باشد و یا قسمت اعظم نزولات در برخی مناطق متمرکز است تنها راه چاره و مقابله با این مساله ایجاد مخازن است و این امر به خصوص در مناطقی که با کمبود بارش همانند شهرستان سیریک روبرو هستیم  اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=59181