کد خبر:55533 | ۰:۳۱:۳۱ - دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جلسه اتلاف سگ های ولگرد در سیریک
کارگروه ساماندهی و ائتلاف سگ های ولگرد شهرستان سیریک به ریاست مهندس عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه شهرستان ، حسینقلی رئیس دادگستری شهرستان ، جمالدینی و سنجری بخشداران مرکزی و بمانی ،شهرداران و جمعی از مدیران ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش آذینی ، مهندس عبدالله پرتابیان فرماندار شهرستان سیریک در این جلسه گفت: پیشگیری همیشه بهتر از درمان است اگر یک سری رفتارهای غلط خودمان را کنار بگذاریم قطعا جمعیت سگ های ولگرد در این حد افزایش پیدا نمی کند که ما بخواهیم فردا روزی این حیوانات را تلف کنیم یا عقیم سازیم.

وی اظهار کرد: گاها برخی رفتارهای اشتباه از برخی نهادها رخ می دهد مثلا برای نمونه ، سگ را به نحوی که اصلا قابل توصیف نیست جلوی توله هایش می کشند و این روند اشتباهی است مساله دیگری مربوط به کنترل جمعیت سگ هاست که باید با رعایت مواردی چون عقیم سازی و دورسازی از طبیعت،‌ خواهیم دید چقدر جمعیت سگ های ولگرد به سرعت کاهش پیدا می کنند.

پرتابیان تصریح کرد:پاکسازی عمومی شهر ها و روستاهای شهرستان از وجود سگ های ولگرد باید با  استفاده از روش ها و مبانی علمی صور گیرد که پاکسازی آنها که به نوعی معضلی برای محیط زیست انسان هاست و کمک به پیشبرد طرح جامع توسعه شهر و روستاهاست.

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: رعایت مسائل توسعه پایدار ، رعایت مسا ئل محیط زیست  و رعایت مسا ئل بهداشت عمومی شهرها و روستاها از دیگر موارد مهم تشکیل کار گروه ساماندهی اتلاف سگ های ولگرد و حیوانات وحشی حاشیه شهرها و روستاهاست.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع مصوب شده شهرداران و دهیاران مقدمات لازم را  با رعایت موارد ایمنی ، بهداشتی و محیط زیست برای فعالیت زنده گیری سگ های ولگرد با مشارکت بخش خصوصی اقدام نمایند.

انتهای پیام/ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55533