کد خبر:55207 | ۹:۵۷:۲۵ - پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره جابر بن حیان در سیریک گشایش یافت
جشنواره جابر بن حیان با مشارکت ۶۵۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان در محل سالن شبانه روزی امام رضا (ع) سیریک گشایش یافت.

به گزارش آذینی،جشنواره جابربن حیان شهرستان سیریک با حضور عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک ، حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان ، شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک ، جمالدینی بخشدار مرکزی ، رئیس رئیس شورای شهرستان ، بهرامی مدیر آموزش و پرورش، برخورداری رئیس کمیته امداد حضرت امام (ره)، کریمی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، ترکمانی معاون آموزش آموزش و پرورش و جمعی از مدیران مدارس و دانش آموزان در محل سالن مدرسه شبانه روزی حضرت امام رضا(ع)  شهر بندر سیریک برای بازدید والدین ، دانش آموزان و مسئولان گشایش یافت.

علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک در آئین افتتاحیه این جشنواره افزود:جشنواره جابربن حیان با پژوهش های علمی ابتدایی فرصت و بستری است که دانش آموزان از طریق روش انجام تحقیق با کوشش فردی یا گروهی درباره یک موضوع خاص به کسب دانش مهارت و نگرش خاص می رسند.

وی اظهار کرد: استعداد پروری و کشف استعداد و پرورش روحیه خلاقانه و خودباوری از مهم ترین اهداف برگزازی جشنواره جابر بن حیان در سطح شهرستان است.

عباسی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف جشنواره علمی آموزشی جابربن حیان را پرورش روحیه ایده‌پردازانه و خلاقانه دانش‌آموزان برشمرد و افزود: ما باید کاری کنیم که دانش‌آموزان دوره ابتدایی ما نسبت به وضع موجود راضی نباشند و با این کار، یکی از چشمه‌های موفقیت به دست ما به جوشش درخواهد آمد، چرا که وقتی راضی نباشند به فکر حل آن خواهند بود و بدترین حالت این است که همه چیز برای دانش‌آموز خوب و ایده‌آل تلقی گردد که دیگر هیچ فکری در زمینه حل مشکلات موجود ایجاد نخواهد شد.

علی بهرامی مدیر آموزش و پرورش سیریک نیز در این مراسم گفت : نمایشگاه جابربن حیان با هدف شناسایی دانش آموزان مبتکر، خلاق، مکتشف و نوآور برگزار شده است.

بهرامی در آئین افتتاح این جشنواره افزود: هدف از برپایی جشنواره جابربن حیان تقویت روحیه تفکر، خلاقیت، آشنایی با روش حل مساله است که با استقبال دانش آموزان نیز روبه رو شده است.

علی بهرامی بیان داشت : جشنواره جابر بن حیان با مشارکت بیش از ۶۵۰ نفر دانش آموز مقطع ابتدایی برگزار و تعداد ۳۱۶ طرح توسط دانش آموزان در قالب موضوعات طبقه بندی ، طراحی و ساخت، آزمایش، مدل، نمایش علمی، تحقیق و جمع آوری ارائه شده است.

وی اضافه کرد: طرح جابربن حیان یکی از طرح های ماندگار و مهم آموزش و پرورش برای شناسایی دانش آموزان مبتکر و خلاق است.

وی اضافه کرد : برگزاری این جشنواره ها یقینا موجبات رشد و تجلی استعدادهای دانش آموزان را فراهم می کند و موجبات پیشرفت فرهنگ و اموزش منطقه خواهد بود .

مدیر آموزش و پرورش سیریک نخبه پروری، ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش، ایجاد مهارت در بین دانش آموزان و مراحل شکل گیری علوم و تحقیق را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره جابربن حیان عنوان کرد.

این مسئول تصریح کرد : جشنواره جابربن حیان با هدف استعداد یابی و تشویق دانش آموزان به انجام فعالیت های غیر درسی و علمی ، کمک می کند تا دانش آموزان در طول دوران تحصیل خود به دنبال تحقیق و پژوهش بر اساس علائق شخصی و توانمندی خود باشند .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55207