کد خبر:46220 | ۹:۵۵:۵۱ - چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جامعه مرهون زحمات و تلاش کارگران است/حق کارگران در جامعه به درستی رعایت نمی شود
فرماندارسیریک گفت: امروز یقیننا جامعه مرهون زحمات ، تلاش ها و فعالیت های خستگی ناپذیر کارگران است و همه ما شاهد آن هستیم که اگر کارگران در جامعه حاضر نباشند بخش عمده ای از فعالیت های اقتصادی متوقف و انبوهی از مشکلات اجتماعی در اجتماع و جامعه بوجود خواهد آمد و این در صورتی است که حق و حقوق کارگران در جامعه ما آنچنان که درخور شان و جایگاه کارگران است رعایت نمی شود.

 به گزارش آذینی ، میرمرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک ضمن تبریک روز جهانی کارگر اظهار کرد:  در فرهنگ غنی اسلامی ما سلوک الهی بر دو بخش مادی و معنوی است که بخش مادی آن شامل کار و بخش معنوی آن شامل نماز است و اینجاست که انسان به اهمیت کار در جامعه اسلامی پی خواهد برد.

وی افزود: پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) فرمودند انسان هرگاه نیازهای خود را تامین کند آرام می گیرد این یعنی اینکه انسان با کسب درآمد از نظر روحی آرامش پیدا می کند و انسان بدون کار و تلاش همیشه از نظر روحی و روانی در اضطراب و نگرانی است.

ایزدی پور ابراز کرد روز جهانی کار و کارگر فرصتی مغتنمی برای قدر دانی و سپاسگذاری از انسان هایی خدوم، ایثارگر ،پرتلاش، زحمتکش، مومن و متدینی است که با عشق و علاقه جهت کسب روزی حلال و تامین معیشت خانواده خود  در سرما و گرما با همه وجودش تلاش و کوشش می کند تا با انجام کار دین خود به خانواده و جامعه خویش ادعا کند.

فرماندار شهرستان سیریک تصریح کرد: جایگاه کارگر در اسلام بسیار والاست تا جایی که پیامبر رحمت و مغفرت الهی حضرت محمد مصطفی(ص) خودش بر دستان کارگر بوسه زد و این به معنای حفظ شان ، جایگاه ، منزلت و پرداخت حق و حقوق کارگر است که باید از طرف همه کارفرمایان در همه رده های صنفی پرداخت و رعایت شود.

وی با بیان اینکه سرمایه هر جامعه ای را نیروهای انسانی و مخصوصا نیروهای کارگری برشمرد  اذعان کرد: انجام کار در نزد خداوند متعال همانند عبادت و جهاد در راه خداست  و در مکتب اسلام بیکاری  دشمن خداست و کاری بسیار زشت و ناپسند برشمرد  و انجام کار و تلاش در اسلام ضمن تامین نیازهای مادی بر رشد عقلانی  و اجتماعی انسان می افزاید.

شهردار بندرسیریک نیز ضمن تبریک روز جهانی کارگر به کارگران  زحمتکش شهرداری، از خدمات و زحمات کارگران شهرداری تقدیرکرد و گفت:انتظارات بحق شهروندان در بخش های مختلف  از مجموعه شهرداری بحق و درست دانست.

عبدالحمیدسعدینی شهردار بندر سیریک اظهار کرد: حجم گسترده کار در شهرداری فراوان است و کار در شهرداری با هیچ اداره ای دیگر قابل مقایسه نیست و اگر موفقیت نسبی در ارائه خدمات به شهروندان حاصل گردیده تنها مرهون تلاش خالصانه کارگران خدوم شهرداری است.

مراسم گرامیداشت روز جهانی کارگر با حضور ایزدی پور فرماندار سیریک، شهردار ، اعضای شورای شهر، دیگر مسئولان شهرستانی  در محل سالن اجتماعات شهرداری بندر سیریک برگزار شد.

1 3 4 100 101

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=46220