کد خبر:64380 | ۲۱:۳۳:۳۳ - دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سیریک :
توسعه و عمران روستاهای سیریک / مشارکت خیرین برای ساختن روستاهایی آباد
فرماندار شهرستان سیریک گفت: در راستای توسعه و عمران روستاهای شهرستان سیریک ۷۰ طرح و پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در حال اجراست.

احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی  افزود: مهمترین این طرح ها در بخش های بهداشت و درمان ، اجرای طرح های هادی روستایی، بهسازی و آسفالت کوچه و معابر ، احداث بوستان ها و پارک ها، روشنایی معابر، مدرسه سازی ، فرهنگی هنری ، ورزشی است.

وی گفت: با توجه به اولویت جمعیتی و برخورداری شاخص های موقعیت جغرافیایی و  استراتژیگی، روستای زیارت بزرگ نمونه ای  از روستاهای شهرستان می باشد که در بخش های عمران روستایی و گردشگری با استفاده از الگوهای بومی و سنتی نسبت به زیبا سازی محیط روستا اقدام شده است.

جمالدینی اضافه کرد: برای اجرای طرح هادی روستای زیارت بزرگ، بهسازی و آسفالت روستا ، اجرای سنگ فرش و جدول گذاری ، اجرای بوستان و طرح توسعه گردشگری با مشارکت خیرین و منابع اعتبارات استانی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: بخش عمده ای از طرح ها و پروژه های روستاهای شهرستان در هفته دولت سال جاری به بهره برداری خواهند رسید و مردم از نعمت آنها برخوردار می شوند.

جمالدینی تصریح کرد: توسعه روستایی را می توان عاملی در بهبود شرایط زندگی افراد و خودکفاسازی آنان در روند توسعه کلان کشور دانست از طرفی شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است برای اینکه ریشه تمامی مشکلات و مسائل عقب ماندگی مثل فقر گسترده، نابرابری در حال رشد، رشد سریع جمعیت و بیکاری فزاینده، در مناطق روستایی می باشد و یکی از اهداف کلان توسعه در اغلب کشورها و از جمله کشور ما، کاهش بیکاری و توسعه فعالیت های شغلی است.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=64380