کد خبر:63300 | ۱۲:۱۷:۵۵ - چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان
تخلیه و بارگیری ۹۴ میلیون تن کالا در بنادر تجاری هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به پهلوگیری ۶۱ هزار فروند شناور در بنادر تجاری هرمزگان، از تخلیه و بارگیری ۹۴ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری این استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش آذینی، شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اله مراد عفیفی پور،مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری بیش از ۷۰ بندر بزرگ و کوچک را بر عهده دارد که بندر شهید رجایی، بندر شهید باهنر، قشم و بندر لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری این استان به شمار می روند.

وی به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر تجاری و مسافری استان هرمزگان در سال ۹۸ که سال رونق تولید نامیده شده بود، پرداخت و گفت: در سال گذشته، در مجموع ۹۴ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۴۰۳ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن ۱,۲ درصد افزایش یافته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: از مجموع کالاهای جابه جا شده در این بنادر، ۶۲ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۹۱۶ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۸۷ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات ۳۵ میلیون تن کالای غیرنفتی

عفیفی پور حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان در سال ۹۸ را ۳۵ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۳۱۲ تن اعلام کرد.

وی اظهار کرد: بیش از ۳ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۳۰ تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که ۱۷,۹ درصد افزایش را شاهد بودیم.

ترانزیت بیش از ۳ میلیون تن انواع کالای غیرنفتی

عفیفی پور بیان کرد: طی مدت یاد شده، ۳ میلیون و ۹۵۲ هزار و ۶۹۳ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت شده است.

وی اضافه کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته، بیش از ۸ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۴۸۸ تن کالای غیر نفتی وارد بنادر استان هرمزگان شد.

صادرات نفتی ۴,۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حجم کالاهای صادر شده در بخش نفتی را ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۵۵ تن اعلام کرد و از افزایش ۴,۸ درصدی این بخش از عملیات بندری خبر داد.

وی از ترانزیت ۸۹ هزار و ۳۰۴ تن انواع فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان طی دوازده ماهه سال گذشته و ثبت کابوتاژ بیش از ۱۹ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۵۵۶ تن از این گونه محموله های تجاری خبر داد.

جابجایی ۱,۶میلیونTEU کانتینر

عفیفی پور اظهار داشت: در ۱۲ ماهه سال گذشته، یک میلیون و ۶۷۰ هزار و ۲۸۸ TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد.

پهلوگیری ۶۱ هزار فروند شناور در بنادر تجاری

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان را ۶۱ هزار و ۶۵۴ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۴ هزار و ۹۹۱ فروند شناور بالای هزار تن و ۵۶ هزار و ۶۶۳ فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن وزن داشته اند.

ثبت ۱۸ میلیون نفر سفر در بنادر مسافری هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در دوازده ماهه سال گذشته، ۱۸ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۱۹۵ نفر سفر در بنادر این استان به ثبت رسید.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=63300