کد خبر:54396 | ۹:۵۲:۰۶ - پنج شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انهدام بزرگترین باندسازمان یافته قاچاق خودروهای خارجی به کشور در هرمزگان
فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: با شناسایی و انهدام باند سازمان یافته قاچاق خودروهای سواری، ۴۲۴ دستگاه خودرو خارجی به ارزش ۱۲۵۰ میلیارد ریال در هرمزگان کشف و ضبط گردید.

به گزارش  آذینی به نقل از ، شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار عزیز اله ملکی، فرمانده ناجا استان هرمزگان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق، با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی بسیار پیچیده یک باند سازمان یافته قاچاق خودرو که توسط نمایندگی چند شرکت مشهور خودروهای خارجی با استفاده از اسناد جعلی اقدام به واردات خودرو از مبادی رسمی می کردند را شناسایی و با تشکیل تیم کارآگاهی، اطلاعاتی در دستور کار ویژه قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار عزیز اله ملکی، فرمانده ناجا استان هرمزگان صبح امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در راستای مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق، با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی بسیار پیچیده یک باند سازمان یافته قاچاق خودرو که توسط نمایندگی چند شرکت مشهور خودروهای خارجی با استفاده از اسناد جعلی اقدام به واردات خودرو از مبادی رسمی می کردند را شناسایی و با تشکیل تیم کارآگاهی، اطلاعاتی در دستور کار ویژه قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: پلیس هرمزگان، با محرز شدن ارتکاب جرم و به دست آمدن شیوه و شگرد قاچاقچیان، پس از هماهنگی قضایی، در یک عملیات ضربتی تعداد ۱۰۵ دستگاه خودرو که با اسناد جعلی و حتی بدون صدور پته های گمرکی از گمرک ترخیص و در انبار شرکت های معتبر داخلی نگهداری می شد را توقیف نمود.

ملکی افزود: با دستگیری عاملین اصلی و ضبط اسناد و مدارک موجود در شرکت و انجام تحقیقات تکمیلی تعداد ۳۱۹ دستگاه دیگر از این خودروها که با شیوه جعل وارد گشور شده بود؛ اما هنوز ترخیص قطعی نشده بود کشف و با هماهنگی مقام  قضایی در مجموع ۴۲۴ دستگاه خودرو توقیف شد.
وی بیان کرد: ارزش این خودروهای قاچاق  ۱۲۵ میلیارد تومان برآورد شده استو هفت نفر از جعل کننده های اسناد در این رابطه دستگیر شده اند و پرونده جهت رسیدگی قضایی به مرجع قضایی ارسال شده است.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان  ادامه داد: تحقیقات نشان دهنده فعالیت جعل، واردات غیر قانونی و فریب متقاضیان خودرو توسط این باند از سال ۹۲ تا کنون بوده که پرونده برای کشف زوایای پنهان در دست بررسی است و متقابلا به استحضار مردم خواهد رسید.
ملکی خاطر نشان کرد: برای تحقق سال و حمایت از کالای ایرانی پلیس هرمزگان بیشتر از قبل تمام توانش را برای مبارزه با  قاچاق کالا، ارز و مواد مخدر به کار گرفته است.
انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=54396