کد خبر:46777 | 12:39:33 - پنج‌شنبه 25 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتظار ۴ ساله تامین آب شرب صیادان روستای گهردو
رئیس شورای اسلامی روستای گهردو گفت: انتظار ۴ ساله صیادان روستای گهردو بخش بمانی شهرستان سیریک برای تامین آب شرب همچنان به قوت خود باقی است و تلاش های صیادان و تعاونی صیادان روستا و مسئولان محلی نتیجه ای تاکنون در بر نداشته است.

علی طاهری رئیس شورای اسلامی روستای گهردو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: علی رغم همه تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته با مسئولان و مدیران شهرستانی و استانی برای رفع این مشکل و تامین آب شرب برای این قشر زحمتکش متاسفانه با توجه به گذشت چندین سال هنوز این درخواست به حق صیادان روستا بر طرف نشده است و بنده بعنوان شورای اسلامی و خادم مردم شرمنده آنها هستم.

وی افزود: تلاش های زیادی از طرف تعاونی صیادان ، شورای اسلامی ، دهیاری روستا و برخی مردم با مساعدت فرمانداری صورت گرفت ولی بعلت عدم تامین اعتبار از سوی آبفای روستایی و شیلات این مشکل برطرف نشده است تا همچنان دغدغه تامین آب شرب مشکل جدی صیادان و بسیاری از میهمان و مسافرانی که به ساحل بکر روستای گهردو  حضور پیدا می کنند باشد.

طاهری خاطرنشان کرد: با توجه به سفر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به شهرستان سیریک و روستای گهردو  با مساعدت این بزرگوار لوله انتقال آب به ساحل تامین شده ولی علی رغم تامین این لوله و  تقبل شورای اسلامی روستا مبنی بر پرداخت هزینه انشعاب و حفر کانال همچنان آبفای روستایی از نصب این  انشعاب برای صیادان و مردم روستا خودداری می کند.

این مسئول یادآور شد: مردم روستای گهردو  همیشه با قدر دانی از نعمت های نظام و انقلاب اعم از اهل تسنن و تشیع که برادرانه و خواهرانه در کمال وحدت و انسجام اسلامی همیشه در همه صحنه های سیاسی، ملی ، مذهبی و عمومی و اجتماعی حضور فعال داشته و بعنوان بزرگترین روستای بخش و سومین روستای بزرگ شهرستان همچنان در مشکل بی آبی برای صیادان و بخشی از مردم ضلع جنوبی روستا در مشقت فراوان قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی روستای گهردو یادآور شد: مراجعات مکرر حضوری ، تلفنی و مکاتبه ای  با مدیران آبفای روستایی و شیلات  شهرستان و استان صورت گرفته که متاسفانه تدبیر آنها  تاکنون با گذشت بیش از ۴ سال هنوز راه به جایی نبرده و صیادان و مردم روستا چشم انتظار فرجی از سوی مسئولان هستند.

 طاهری تصریح کرد: بخش عمده ای از مردم روستای گهردو امرار و معاش و تامین معیشت زندگی آنها از راه صید و صیادی است و برخورداری روستای گهردو از ساحلی ماسه ای ،بکر و تمیز و دریایی نیلگون با غروب بسیار چشم نواز و دل نشین مسافران و میهمانی زیادی در  عصرها و روزهای تعطیل حضور می یابند که آب شرب یکی از کمبودهای اصلی خدمات دهی به مردم و مسافران است.

وی اضافه کرد: مردم و صیادان روستای گهردو آمادگی خود را برای همکاری در مشارکت برای رفع این مشکل و بسیاری از مشکلات روستا با مسئولان شهرستانی و حتی استانی علی رغم داشتن تمکن مالی بسیار ضعیف اعلام کردند و این را می توان در ساخت و مشارکت مدارس و بسیاری از کاهاری عام المنفعه در سطح روستا به وضوح دید، که جا دارد مسئولان با توجه به این مسئله دید و نگاهی ویژه داشته باشند.

طاهری اضافه کرد: روستای گهردو با  ۴۵۰ خانوار و حدود ۲ هزار نفر جمعیت در کنار دریای عمان و امتداد جاده اصلی میناب سیریک و در فاصله ۳۰ کیلومتری جنوب شهر میناب و ۳۰ کیلومتری شمال شهر بندر سیریک و ۳ کیلومتری شمال شهر بندر کوهستک قرار دارد.

0 1 3 4 5 6 7 9 10 DSC06280

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=46777