کد خبر:48101 | ۸:۲۳:۱۲ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امر به معروف و نهی از منکر واجب الهی است / بروز حادثه دلخراش تهران ضعف فرهنگی جامعه است
امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: بروز حادثه تاسف بار و غم انگیز مترو در مرکز کشور در یک مکان عمومی نشان ضعف فرهنگی است که برای یک عالم روحانی بعنوان مبلغ حوزه دینی و مسائل شرعی و عیقدتی و اخلاقی وظیفه ذاتی امر به معروف و نهی از منکر دارد با چنین رفتار بسیار زشت و حیوان صفتی روبرو می شود جای تاسف و نگرانی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد: در راستای احیای یک واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر وقوع حادثه تلخ و دلخراش مترو  تهران  را اولا به شدت محکوم می کنیم و از همه مسئولان نظامی ، انتظامی و قضایی درخواست داریم برای جلوگیری از تکرار چنین جنایاتی برخوردهای قاطعانه ای با عاملان و مجرمان داشته باشند.

وی افزود: در جامعه اسلامی اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد آن جامعه مرده است و روح انسانیت ندارد امر به معروف و نهی از منکر باعث پایداری از حرمت ، شرافت و اعتقادات مردم و یک وظیفه الهی و انسانی است که باید در جامعه اسلامی و جامعه ای که انسان زندگی می کند ساری و جاری باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی ابراز کرد: وظیفه امر به معروف و نهی از منکر بخاطر جایگاه مهم آن که حضرت سیدالشهداء به عنوان بزرگ پاسدار اسلام و قرآن عامل آن بودند و به خاطر احیای امر به معروف و نهی از منکر با نهایت شجاعت و ایثار  از همه  هستی و خانواده خود گذشت و در این راه به شهادت رسید تا امر الهی زنده بماند و امروز در یک جامعه اسلامی به چنین شکلی مورد بی حرمتی واقع می شود جای بسی درد و شرمندگی است.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک یادآور شد: برای آحاد امت اسلامی واجب شرعی است که اقامه امر به معروف و نهی از منکر  داشته باشیم تاآسیب های جامعه به حداقل برسد و امنیت اعتقادی ، اجتماعی مردم به عنوان یک اصل مسلم اسلامی رعایت شود.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=48101