کد خبر:56894 | ۲:۱۷:۰۰ - جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آمریکا می خواهد با عملیات فریب و جنگ روانی، معادلات مسئولان کشور را دچار اشکال کند
امام جمعه شهرستان سیریک گفت: امروز آمریکا دنبال این است که با عملیات فریب و جنگ روانی، معادلات مسئولان کشور را دچار اشکال کند و می زلبد همه مسئولان و ملت قهرمان ما هوشیار و بیدار باشند.

به گزارش آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود: تجربه جمهورى اسلامى در چهل سال گذشته مؤید این است، هرجا که ایستادگى کردیم، موفقیت و پیشرفت نصیب ما شده و هرجا که بر اساس میل طرف مقابل حرکت کردیم، ضربه خوردیم.
وی اظهار کرد: این‏که ایران پس از مذاکره با آمریکا مى‏تواند به یک کشور بزرگ تبدیل شود نیز بخشى از سناریوى فریب کاخ سفید است براینکه ایران در شرایط کنونى و به رغم فشارها و تحریم‏ها، با اتکا به ظرفیت‏هاى داخلى به قدرتمندترین کشور منطقه تبدیل و با محوریت جبهه مقاومت، اثرگذارترین نقش را در روند تحولات بین‏المللى در طول تاریخ یافته است.

حجت الاسلام حیدری بیان کرد: مذاکره با آمریکا تنها مى‏تواند به کاهش این ظرفیت‏ها بینجامد چراکه پیش نیاز مذاکره کاخ سفید، تعطیلى تمامى نقاط قوت نظام اسلامى است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام که به شاخصه های جریان فکری مقاومت از دیدگاه امام پرداختند و فرمودند افزود: امام بزرگوار برخلاف تفکر غلطی که میگوید «فایدهای ندارد» و یا «نمیتوانیم»، مقاومت در برابر گردن کلفت های دنیا را امری ممکن میدانست.
امام جمعه شهرستان سیریک تصریح کرد: جریان های مقاومت منطقه نظیر حزب الله و یمن که نشان دادند مقاومت جواب میدهد ، هرچند مقاومت هزینه دارد، ولی هزینه سازش و تسلیم به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت است.

این مسئول خاطرنشان کرد: درخواست آمریکا براى مذاکره بدون هیچ پیش‏شرط با ایران و فرستادن میانجى‏هاى متعدد، در عین اذعان به اقتدار و ثبات ایران و پذیرش شکست راهبردهاى گذشته کاخ سفید در تسلیم ایران، مى‏تواند بخشى از عملیات فریب دشمن براى اثر گذارى بر فضاى داخلى ودامن زدن به دو قطبى مذاکره و نفى مذاکره باشد.

حجت الاسلام حیدری اضافه کرد: این‏که ایران پس از مذاکره با آمریکا مى‏تواند به یک کشور بزرگ تبدیل شود نیز بخشى از سناریوى فریب کاخ سفید است، چراکه ایران در شرایط کنونى و به رغم فشارها و تحریم‏ها، با اتکا به ظرفیت‏هاى داخلى به قدرتمندترین کشور منطقه تبدیل و با محوریت جبهه مقاومت، اثرگذارترین نقش را در روند تحولات بین‏المللى در طول تاریخ یافته است .

وی با اشاره به نیرنگ ها و دسیسه های جهان استکبار از ابتدای انقلاب تا کنون اذعان کرد: یک نمونه نقشه فریب دشمن و به اشتباه انداختن معادلات مسئولان، مسئله ای که رهبری در جمع اساتید دانشگاه به آن اشاره کرد و یک جریانی به صورت سازمان یافته به دنبال القای ناامیدی و زیر سوال بردن پیشرفتهای علمی کشور هستند که نمونه آن در پروژه ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد است.

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: نکته قابل‏تامل در گزارش دانشگاه استفورد این‏که هرچند با ابزار علمى و دانشگاهى سراغ این زیرساخت‏ها رفته، اما هیچ اشاره‏اى به حوزه‏هایى که ایران توانسته بعد از انقلاب اسلامى در آن‏ها به اوج برسد مانند فناورى نانو، بیو پزشکى وهسته‏اى و… نداشته است.

حجت الاسلام حیدری افزود: تخریب دانشمندان و روند رشد علمى ایران در حالى صورت مى‏پذیرد که طبق اطلاعات منتشر شده پایگاه‏هاى علمى دنیا، ایران طى ۵ سال گذشته روند رو به رشدى در جایگاه علمى را طى کرده و هر سال به تعداد دانشگاه‏هایى که در لیست تایمز قرار دارند، افزوده شده است.

وی گفت: در سال ۲۰۱۵ تنها دو دانشگاه صنعتى شریف و صنعتى اصفهان در رتبه بندى تایمز حضور داشتند و در سال ۲۰۱۶ تعداد این دانشگاه‏ها به ۸ مورد، در سال ۲۰۱۷ به ۱۳ دانشگاه و در ۲۰۱۸ این تعداد به ۱۸ دانشگاه افزایش یافته است و این در حالى است که در رتبه بندى اخیر تایمز که مربوط به سال ۲۰۱۹ مى‏شود با ورود ۱۱ دانشگاه جدید شمار دانشگاه‏هاى ایران به ۲۹ دانشگاه افزایش یافته و بدین ترتیب دانشگاه‏هاى ایران میان ۱۲۵۸ دانشگاه رتبه‏بندى شده تایمز پرچم‏دار پیشرفت هستند.

 

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد: نکته قابل‏تامل درباره گزارش‏هاى منتشرشده از گزارش «ایران ۲۰۴۰» در سایت دانشگاه استنفورد این است که برخى از این گزارش‏ها بعضا از سوى بعضى دستگاه‏هاى تصمیم‏گیر کشور (سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگى کشور) منتشر شده و در حقیقت جزء راهبردهاى کلان ملى تعیین شده است و مسأله قابل‏تاسف این‏که این برنامه‏ها به‏عنوان اقتصاد مقاومتى هم تلقى شده‏اند که نشان از یک نقشه شوم از طرف دولت آمریکا ست.

وی با اشاره به اینکه امروز تقابل دو خط فکری، سازش و تسلیم و مقاومت و ایستادگی به اوج خود رسیده است اظهار کرد:نمونه جریان سازش عربستان و کشورهای مرتجع منطقه است که در یک اقدام طنزگونه این کشورهای ذلیل برای گفتگو با ایران (با تقلید از آمریکا) شرط قرار می دهند در حالی که آن قدر ذلیل و خوار هستند که ترامپ بارها به بهانه‏هاى مختلف، کشورهاى عربى را تحقیر کرده و عربستان را به‏عنوان گاو شیرده معرفى کرده است، دونالد ترامپ در توهینى آشکار اعلام کرد که عربستان براى ما گاوى شیرده است که هر وقت بخواهیم از آن طلا و دلار مى‏دوشیم و هر وقت شیرش تمام شد آن‏را سر مى‏بریم.

حجت الاسلام حیدری افزود: اینها آن قدر خوار هستند که نتوانسته‏اند فقیرترین کشور عربى یعنى یمن را شکست دهند و امروز پهبادهای یمنی بدون هیچ مانعی مواضع عربستان و امارات را هدف قرار می دهند نمونه جریان مقاومت: حزب الله و یمن ، اتمام حجت حزب‏الله لبنان با دشمنان ایران، سید حسن نصرالله به دونالد ترامپ رئیس‏جمهور آمریکا هشدار داد از ماجراجویى که ممکن است به نابودى منافع آمریکا در منطقه و وارد کردن ضربه به اسرائیل و نظام آل‏سعود ختم شود، دست بردارد اینها همه برای ما درس است (ان تصبروا و تتقوا لایضرکم کیدهم شیئا) این راه پر افتخاری که امام راحل برای ما گشود.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=56894