خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۷/۰۷/۱۸ ۱۱:۱۵
شناسه خبر : 57601

اشتغالزایی ۳۰۰ نفری جوانان شهرستان سیریک / اعطای تسهیلات اشتغالزایی توسعه ملی به متقاضیان

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان سیریک برای بیش از 300 نفر اشتغالزایی شده است. ...

به گزارش آذینی،عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در جلسه شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سیریک گفت: اشتغالزایی صورت گرفته در بخش های شیلات ، جهادکشاورزی،دامپزشکی، صنعت معدن تجارت می باشد که در مناطق مختلف شهرستان سیریک صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: در راستای حفظ ذخائر آبزیان و ایجاد اشتغال پایدار به منظور جایگزینی نیرو کار کشتی های خارجی که در دریای عمان و خلیج فارس مشغول صید فانوس ماهیان بودند به متقاضیان تحصیلکرده بومی مجوز صید فانوس ماهیان اعطا می شود.
پرتابیان ابراز : برای ۱۵۰ نفر از متقاضیان بومی و تحصیلکرده دیپلم و زیر دیپلم شهرستان سیریک جهت صید فانوس ماهیان ضمن اعطای مجوز بعنوان نیروی کار جذب می کنیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: همه متقاضیان به اشتغال در بخش های مختلف می توانند با ثبت اطلاعات اولیه از طرح خود و ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات توسعه ملی با کارمزد و باز پرداخت بسیار مناسب برخوردار باشند.
سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک تصریح کرد: متقاضیان به اشتغال در بخش شیلات می توانند با ارائه طرح خود و دریافت معرفی نامه از تسهیلات قرض الحسنه ای بانک رسالت بهرمند شوند.
پرتابیان خاطرنشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ توزیع اعتبارات و نظارت بر اعطای تسهیلات اعطایی در بحث اشتغالزایی هم باعث جلوگیری از موازی کاری در بحث اعطای تسهیلات اشتغالزایی می گردد و هم می تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اضافه کرد: توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و لازم است بخشداران، شهرداران ، مسئولان ادارات و نهادها با همکاری اعضای شورهای اسلامی و دهیاران از همه امکانات موجود منجمله امکانات دولتی موجود در سطح روستاها جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند.
انتهای پیام/ق