کد خبر:69248 | 19:59:51 - شنبه 23 آوریل 2022
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استقبال کم باغداران هرمزگانی از تسهیلات نوسازی باغات
به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی دوستی در دیدار با فعالان اقتصادی استان گفت: در سفر ریاست جمهوری، ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تسهیلات گرفتیم که باید ماهانه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان جذب شود و در صورت عدم استقبال و جذب، تسهیلات بازگشت می‌خورد. وی افزود: رویکرد ما در تخصیص اعتبارات این […]

به نقل از شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی دوستی در دیدار با فعالان اقتصادی استان گفت: در سفر ریاست جمهوری، ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تسهیلات گرفتیم که باید ماهانه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان جذب شود و در صورت عدم استقبال و جذب، تسهیلات بازگشت می‌خورد.

وی افزود: رویکرد ما در تخصیص اعتبارات این است که با انجام طرح‌های رشد در استان، برای جوانان ایجاد اشتغال و زیرساخت‌های اصلی را تامین کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: ساخت سالن ورزشی و آسفالت راه روستایی خوب است، اما این موارد به تنهایی باعث ایجاد اشتغال و ماندن جوانان در روستا‌ها نمی‌شود.

به گفته دوستی، در حال حاضر بیش از ۵۰۰ روستای خالی از سکنه در استان وجود دارد که بیش از ۴۳۳ روستا راه دسترسی داشته‌اند و این یعنی با راه نمی‌توان مانع از مهاجرت افراد جویای کار از روستا به شهر‌ها شد.

وی افزود: به دنبال ایجاد زیرساخت‌ها و طرح‌های مرتبط با حوزه رشد هستیم و اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین برق مزارع پرورش میگو در استان امر بسیار خوبی بود که می‌تواند ضریب اشتغال را بالا ببرد.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه آبزی پروری بر اساس وعده ایجاد ۳ مرکز تقویت ذخایر آبزیان، علاوه بر تخصیص زمین و مشخص شدن مکان، یک مرکز دیگر نیز به این ۳ مرکز اضافه شده است.

مهندس دوستی افزود: در حوزه تجارت، کارگروهی با حضور سه وزیر تشکیل و پیش نویس یک قانون برای تجارت و ته لنجی نوشته شد که در این قانون بیمه ملوانان تا ساماندهی ته لنجی و تخفیفات مختلف در این قانون در نظر گرفته شده است که امیدوارم به سرعت اجرایی شود.

به گفته دوستی، در حوزه آبرسانی به دشت‌ها و تکمیل زیرساخت‌ها، معادل ۱۰ درصد هزینه انجام شده برای سد جگین برای آب رسانی به دشت‌ها و اراضی پایین دست این سد انجام شده است.

وی گفت: برای تکمیل زنجیره پتاسیم و ایجاد شهر پتاس ۷۰ هکتار در نظر گرفته شده و از سوی دیگر بر روی شهر سیلیس در استان نیز مطالعاتی انجام شده و با توجه به ضعف منابع سیلیس در هند به دنبال بازار هند و سرمایه گذاری در این زمینه هستیم.
استاندار هرمزگان گفت: در حوزه گردشگری دریایی نیز یکی از آرزو‌های دیرینه استان برآورده و مجوز سهمیه سوخت یارانه‌ای برای کشتی‌های کروز گرفته شد.

دوستی افزود: نسخه اولیه دفترچه سرمایه گذاری استان در اسفندماه با تلاش معاونت اقتصادی استانداری آماده شد که کار بزرگی است و با این دفترچه می‌توان نظر سرمایه گذاران را جلب کرد و در آن ۶۸ مشوق طلایی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در بحث سند دار کردن زمین‌های مسکونی در مناطق مختلف استان از جمله در بندرعباس، جزیره هرمز و میناب خوب عمل شد، اما در حوزه سند دار کردن زمین‌های کشاورزی همچنان مشکل وجود دارد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=69248