کد خبر:53829 | ۵:۰۶:۵۱ - یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری تا نیاز روستای دشت امام به ۱۰۰ تیر برق
شورای روستای دشت امام بندرعباس با بیان اینکه در سطح روستا حدود ۲۵ کیلومتر لوله آب نیاز دارد که اداره آب عدم تخصیص اعتبار را بهانه می کند، گفت: بیش از ۱۰۰ تیر برق جهت اصلاح و توسعه در روستای دشت امام نیاز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده؛ روستا به عنوان بخش عظیمی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور به شمار می رود که در روستاها عوامل و منابع ارزشمندی مانند عوامل انسانی، منابع طبیعی و اقتصادی به عنوان ذخایر استراتژیک کشور وجود دارند که در پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می کنند.

فعال سازی روستاها می تواند کمک قابل توجهی به تامین امنیت اجتماعی کند و همچنین سبب کاهش حجم فراوان ناملایمات اجتماعی و در آخر منجر به کاهش پدیده مهاجرت روستا -شهری می شود.

اقدامات و تلاش های اندک و غیرمنسجم مسئولان طی این سال ها برای خدمت رسانی به روستائیان و کشاورزان در این زمینه تاثیر چندانی نداشته و حتی موجب فقر نیز شده لذا خدمت رسانی و اجرای برنامه های مبارزه با فقر باید متکی بر راهبرد مشخصی باشد.

در استان هرمزگان بخش زیادی از جمعیت فقیر و محروم در نواحی روستایی سکونت می کنند، بنابراین روستائیان و کشاورزان این استان بیش از افراد دیگر جامعه به خدمت رسانی و دریافت امکانات و خدمات جهت تامین نیازهای ضروری خود و رهایی از فقر مطلق نیازمند هستند.

مردم یک روستا در انتظار سند مالکیت

محمد سالاری، شورای روستای دشت امام بخش مرکزی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده، اظهار کرد: روستای دشت امام در سال ۶۳ با اسکان حدود ٧٠ خانوار عشایر و پراکنده توسط بخشداری مرکزی بندر عباس تشکیل شد و امکاناتی نظیر آب، برق و مدرسه به اهالی اختصاص داده شد.

شورای روستای دشت امام بیان کرد: از سال ۷۷ بنیاد مسکن هرمزگان به منظور صدور سند مالکیت واحدهای مسکونی بدون کارشناسی و استعلام از ادارات ذیربط اقدام به اجرایی طرح تفکیکی و واگذاری قطعات به اشخاص در دستور کار قرار داد.

سالاری افزود:با اجرای طرح ساختار کلی روستا تغییر کرد و خیابان و کوچه جدید در سطح روستا مدنظر قرار گرفت و کلیه شبکه آب شرب و برق داخل قطعات قرار گرفت که نیاز مبرم به جابه جایی داشت.

وی تصریح کرد: از آنجایی که طرح شهرک سازی در روستا طبق نقشه اجرا شد مردم رضایت دارند اما از اینکه بنیاد مسکن اداره آب و برق کارهای خود را به طور دقیق و کارشناسی شده انجام ندادند گلایه مندند.

شورای روستای دشت امام گفت: سابقه نامه نگاری پیگیری رفع مشکلات از زمان آبادی این روستا تاکنون موجود است و وضعیت روستا از نظر آب، برق و صدور سند نابسامان است به دلیل نبودن امکانات اکثریت مهاجرت می کنند.

بهانه آبفا برای ۲۵ کیلومتر لوله گذاری

سالاری یادآور شد: بخشی از مشکلات موجود به فرسودگی شبکه ها در روستا بر می گردد که در سطح روستا حدود ۲۵ کیلومتر لوله آب نیاز دارد و اداره آب عدم تخصیص اعتبار را بهانه می کند.

وی اظهار کرد: روستای دشت امام در چندین نقطه دارای شکستگی لوله های آب شرب شده که این امر سبب تجمع آب در محل  و ادامه این روند ضمن پرت آب باعث افزایش احتمال ورود آلودگی به شبکه آب شرب می شود که نیازمند بهسازی است

نیاز روستا به ۱۰۰ تیر برق

شورای روستای دشت امام با اشاره به اینکه شبکه‌های برق روستای دشت امام نیازمند اصلاح و تامین اعتبار است، بیان کرد: بیش از ۱۰۰ تیر برق جهت اصلاح و توسعه در این روستا نیاز است.

سالاری با بیان اینکه موج مهاجرت در روستاهای دشت امام به دلیل محرومیت‌ها و مشکلات مذکور به راه افتاده است، افزود: حدود ۱۰۰ واحد مسکونی به دلیل نبودن امکانات رفاهی رها شده است.

روستای دشت امام با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ نفر در ۲۰ کیلومتری بخش مرکزی بندرعباس واقع شده که شغل اغلب اهالی این روستا کشاورزی و دامداری است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=53829