کد خبر:67685 | 1:16:57 - پنج‌شنبه 10 ژوئن 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۱۴۰۰مگاواتی سیریک
 ساخت نیروگاه بخار ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک در شرق استان نیز به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌جمهور آغاز شد.

به گزارش آذینی ، فریدون همتی استاندار هرمزگان در این آئین گفت: این نیروگاه در زمینی به مساحت ۱۹۹ هکتار با همکاری شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت پاورماشینز روسیه ساخته می‌شود.
استاندار هرمزگان افزود: این نیروگاه دارای چهار واحد بخار ۳۵۰ مگاواتی است و بویلر (دیگ بخار) نیروگاه از نوع سوپر کرایتیکال (Super Critical) یکبار گذر با سوخت اصلی گاز است.
همتی گفت: تامین آب مورد نیاز نیروگاه از دریا است که برای تامین آب مصرفی، آب شیرین کن با ظرفیت خروجی ۲۱۰ مترمکعب در ساعت ساخته می‌شود.
استاندار هرمزگان افزود: قرارداد ساخت این نیروگاه یک میلیارد و ۴۰۶ میلیون یورو است که از محل وام اعتباری صادراتی دولت روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران در دستور کار شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی قرار گرفت.
وی گفت: مدت زمان قرارداد تا تحویل دائمی نیروگاه ۶۷ ماه در نظر گرفته شده که نخستین واحد این نیروگاه ۴۱ ماه پس از شروع قرارداد وارد مدار شبکه برق کشور می‌شود.
همتی گفت: تحقق سیاست‌های صنعت برق کشور به منظور استفاده بهینه از سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و افزایش راندمان تولید، تامین برقی پایدار برای عرضه به شبکه سراسری، صادرات برق به کشور‌های همسایه و توسعه سواحل مکران، از اهداف ساخت این نیروگاه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=67685