کد خبر:55836 | ۷:۳۴:۴۲ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز طرح سنجش نوآموزان دبستانی در سیریک
معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت:تعداد ۱۲۰۰ نفر از کودکان بدو ورود به دبستان در شهرستان سیریک شامل ۶۵۲ نفر دختر و ۵۴۸ نفر پسر مورد سنجش و معاینه سلامت قرار می گیرند که سنجش نوآموزان در این طرح الزامی است.

محمد ترکمانی معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک  در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با هدف سنجش سلامت جسمانی، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، تست هوش و آمادگی تحصیلی برگزار می شود.

وی اظهار کرد: امسال در سطح شهرستان سیریک طرح سنجش  شامل یک اکیپ ۶ نفره از کارشناشان خبره و آموزش دیده آموزش و پرورش با همکاری کادر پزشکی مراکز درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان  در پایگاههای شهر سیریک ، شهر گروگ، بمانی ،  شهید مردان ، سرزه و گونمردی به مدت یک ماه اجرا می شود.

ترکمانی تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف اصلی اجرای طرح سنجش برای آموزش و پرورش و خانواده ها را شناسایی کودکان تیز هوش ، دیر آموز ، کم توان ذهنی یا لازم التوجه در بحث آموزشی است که در راستای کمک به آنها ست تا در صورت نیاز ،دانش آموزی به مدارس استثنایی ارجاع شوند تا کودکان عزیز با توجه به شرایط خاص خود توانایی یادگیری و رقابت با یکدیگر داشته باشند.

معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک ابراز کرد: در صورت مشاهد علائم خاص و غیر ارادی در کودکان در صورت ضرورت و بر حسب ارجاع نوآموز عزیز ما برای بررسی دقیق تر به مرحله تخصصی به منظور رسیدگی بیشتر ارجاع داده می شود.

ترکمانی با اشاره به اینکه طرح سنجش به منظور شناسایی به موقع مشکلات ویژه جسمانی ، روان شناختی ، ارائه خدمات موثر برای بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی ، ارائه توصیه های لازم به والدین و مداخله به هنگام در موارد ضروری است افزود: اجرای طرح سنجش در شهرستان سیریک با عوامل اجرایی و تخصصی شامل مدیر پایگاه سنجش، رابط انسانی ، کارشناس آزماینده تحصیلی،کارشناس سلامت و آمادگی جسمانی ، کارشناس بینایی ، کارشناس شنوایی سنجی  و راننده اجرا می شود.

معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان سیریک اضافه کرد: طرح سنجش کودکان بدو ورود به دبستان در شهرستان سیریک از  بیستم تیرماه شروع شده و تا اواخر مردادماه سال جاری ادامه دارد و مرحله لکه گیری نوآموزان جا مانده از سنجش مجددا در شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد و در واقع این آخرین فرصت برای والدین می باشد تا کودکان بدو ورد خود را در طرح کلی سراسری سنجش مورد معاینه قرار دهند.

گفتی است در شروع طرح سنجش عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک ، جمالدینی بخشدار مرکزی ، کریمی حراست آموزش و پرورش، قورچی زاده مسئول بازرسی آموزش و پرورش ضمن بازدید از نحوی اجرای طرح و گفتگو با کارشناسان و ازریابی  اجرای طرح از والدین حضوریافتند.

   

انتهای پیام/ ق

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=55836