کد خبر:64311 | ۲:۳۳:۱۰ - یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس شیلات سیریک:
آغاز تخلیه صید لنج های آبهای دور در سیریک/صید بیش از ۶۰۰ تن انواع تن ماهیان
رئیس شیلات شهرستان سیریک گفت: تخلیه صید شناورهای لنج های آبهای دور در شهرستان سیریک آغاز شد.

حسن رئیسی رئیس شیلات شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی افزود: در شهرستان سیریک بیش از ۳۰ فروند شناور لنج های آب های دور وجود دارد که در آب های اقیانوس هند مشغول صید و صیادی هستند و با گذشت دوره صید برای تخلیه به اسکله چند منظوره سیریک خواهند آمد.

وی گفت: پیش بینی می شود توسط لنج های آب دور شهرستان در هر دوره ۲ ماهه صید بیش از ۶۰۰ تن ،انواع تن ماهیان صید شود.

رئیسی با بیان اینکه امسال در شهرستان سیریک برای رونق صید و صیادی تمهیدات خوبی با همکاری شیلات استان و فرمانداری  شهرستان اندیشیده شده است اظهار کرد : در سال جاری با پیگیری های شیلات و معاونت صید هرمزگان شاهد فعالیت بیش از ۳۰ سی فروند  لنج صیادی آبهای دور در شهرستان سیریک هستیم.

رئیس شیلات شهرستان سیریک خاطرنشان کرد:در هرفروند شناور صیادی لنج آبهای دور حدود بیست تا ۲۵ نفر صیاد مشغول به فعالیت می باشند که این مهم منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای  بیش از ۷۰۰ نفر بصورت مستقیم شده است.

رئیسی با بیان اینکه عمده صید لنج های آب های دور ،تن ماهیان می باشد و فعالیت آنها در آبهای بین المللی و اقیانوس هند است اذعان داشت: هرشناور بسته به گنجایش سردخانه شناور بین ۷۰ الی ۱۵۰ تن در هر دوره صید ۴۵ تا ۶۰ روزه صید می کند.

رئیس شیلات شهرستان سیریک اضافه کرد:  شهرستان سیریک به دلیل دسترسی آسان به آبهای دریای عمان و همچنین منطقه مکران از ظرفیت کم نظیری در حوزه صید و صیادی برای رونق و توسعه این مهم برخوردار است.

شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک در ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ق

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://azini.ir/?p=64311